Medjugorje - svědectví Karolíny Svobodové

Medjugorje - svědectví Karolíny Svobodové

Po pouti do Medjugorje mě Angelo požádal, jestli bych nemohla napsat svědectví, které by se publikovalo na stránkách farnosti. Trochu jsem se ulekla a oponovala, že k tomu musí uzrát čas.

Ten nastal právě teď. Chtěla bych se podělit o zázraky, které se dějí každý den v našich životech, a my si to ani neuvědomujeme.

Odjezd na pouť byl pro nás náročný, jelikož jsme jeli oba a děti onemocněly. Ale i přes peripetie, které v den odjezdu nastaly, jsme odjeli, a všechno dobře dopadlo. Pouť byla osvěžující, Panna Maria nás tam chtěla, a tak jsme se mohli duchovně nabít. O tom ale úplně psát nechci. Zázrak, který se stal v tyto dny, ale mluví za vše.

V Medjugorji nám Katka, manželka Gorana (můžete si najít svěděctví na internetu) dala všem zalaminovanou kartičku s medajlonkem Panny Marie.

Dala jsem si ji do peněženky a zaměřila se na bod 5 – měsíční zpověď – s tím mám totiž velký problém. Ale od návratu z Medjugorje jsem si řekla, že není třeba se bát jít ke zpovědi, že je to pro mě nabízená Boží pomoc a můžu se zpovídat z aktuálních selhání, kterých není nikdy málo. Při poslední páteční mši, na které jsem byla, jsem po vyslechnutí evangelia pocítila potřebu jít ke zpovědi, hnal mě vnitřní hlas, abych skrz svátost smíření žádala o sílu zvládat každodenní těžkosti. Takže za mě zpověď doporučuji, i když Vás uchvacuje strach, ten je totiž špatný rádce. Panna Maria ve svědectvích říká, že požehnání od kněze a rozhřešení je ten největší dar, který je nám dán, jelikož nám žehná sám Ježíš skrz kněze.

Ale nedavný zázrak je o něčem jiném. Byla jsem v Plzni a po návratu jsem zjistila, že nemám peněženku. Prohledali jsme doma i v autě co se dalo a peněženka nikde. Začala jsem tedy obvolávat instituce, kde jsem byla, jestli ji někde nenašli. Nikdo o ní nic nevěděl. Druhý den ráno ještě volám do obchodu a tam také nic. A za půl hodiny telefon, volá mi policie z Plzně, že mají moji peněženku s veškerou hotovostí, průkazy i s medajlonkem v kartičce, donesl jim to na policii člověk, který ji našel na ulici. Chvíli mi trvalo si všechno spojit, ale teď je to úplně jasné. Potřebovala jsem opět hmatatelný důkaz toho, že Bůh je všude, ve všech situacích a jen my, přes své kamenné srdce, ho často nevidíme. Přála bych vám i sobě zakoušet  a uvědomovat si Boha v každodenních problémech, skrze písmo, eucharistii a klidně i modlitbu růžence, kterou tolik doporučuje Panna Maria. Je to těžké, někdy se to zdá až nemožné, ale pak vás opět může nastartovat situace se ztrátou peněženky nebo cokoli jiného….

Do Medjugorje jsem určitě nejela naposledy, je to úžasné, promodlené místo, které si Panna Maria vybrala, a zve sem poutníky z celého světa. Přála bych vám zakusit přítomnost a spiritualitu toho místa, kde můžete být ve svobodě, tak jak to zrovna cítíte, a není na vás vyvíjen žádný nátlak.