BOHOSLUŽBY V DOBĚ KARANTÉNY - informace ČBK k 16.3.2020

Veřejné bohoslužby není možné konat (ani v malém počtu osob). Nebudou tedy mše v Dobříši ani v okolních obcích.

Kněz bude k dispozici v kostele v Dobříši v neděli od 10 do 12 h a v pondělí až v sobotu od 18.30 do 19.30. Můžete jej požádat o podání eucharistie a o další svátosti, o duchovní rozhovor apod.
V jinou dobu je k dispozici na tel. 777 739 612 (P. Angelo Scarano).
Prosíme, aby nemocní a starší lidé zůstávali doma. Mohou požádat o návštěvu kněze telefonicky.

Pohřby v době karantény
Biskupové doporučují, aby rozloučení bylo v úzkém rodinném kruhu u hrobu. Zádušní mše může být zatím soukromá bez účasti veřejnosti, a po zrušení opatření pak může být sloužena ve společenství farnosti.

LITURGICKÝ KALENDÁŘ -  www.katolik.cz

PRAVIDELNÉ BOHOSLUŽBY během roku:

NEDĚLE -slavení Eucharistie (mše svatá)
7:30 ROSOVICE
9:00 DOBŘÍŠ - kostel Nejsvětější Trojice (u zámku).  Obvykle 3. neděli v měsíci je bohoslužba zaměřená na děti. Sledujte v "aktualitách".
10.45 SVATÉ POLE
12:00 DLOUHÁ LHOTA

Slavení Eucharistie ve všední den
Úterý: v 18.30 v Pastoračním centru sv. Tomáše v Dobříši (Na Nábřeží 1650)
Středa: v 18.00 v kostele v Dobříši (před mší je v postní době od 17.30pobožnost křížové cesty)
Čtvrtek: v 8.30 v kapli v Domově seniorů v Dobříši (přístupné pro veřejnost), příp. bohoslužba slova
Pátek: v 18.00 v PCSvT (během zimy - do odvolání), po mši vždy adorace do 19.30. První pátek v měsíci litanie k Nejsvětějšímu Srdci Páně (na začátku adorace).

Večerní mše s nedělní platností  v okolí:
v sobotu v 16.00 (v zimním období) v kostele sv. Josefa v Obořišti (pod duchovní správou Svaté Hory).
v neděli v 18.00 v kostele sv. Jakuba ve Staré Příbrami.

O slavnostech a svátcích, které připadají na pracovní dny, je slavení Eucharistie obvykle v 18.00 v kostele v Dobříši (je vždy uvedeno v "oznámení" na neděli).

PŘÍLEŽITOST KE SVÁTOSTI SMÍŘENÍ je každý pátek po skončení mše do 19.30. A také kdykoliv po předchozí domluvě s knězem:P. Angelo Scarano, tel. 777 739 612, e-mail: scarano(zavináč)seznam.cz.

Jak se chovat v kostele