Domů Koncert pro hoboj a varhany
Dub 26 2024

Spolčo

Pastorační centrum
Květen 2024
Nebyla nalezena žádná událost!
Načíst více

21 Kvě 2023
Expired!

Koncert pro hoboj a varhany

ážení přátelé,

zveme Vás v neděli 21. května od 19.00 na „Koncert pro hoboj a varhany“ z cyklu Dobříšské večery hudby do  kostela Nejsvětější Trojice.

V podání hobojistky Veroniky Hádkové a varhaníka Miroslava Pšeničky uslyšíme skladby od J. S. Bacha, G. P. Telemanna, F. X. Brixiho, J. Zacha a dalších.  Zazní též volná improvizace pro varhany a hoboj na téma známé písně J. A. Komenského, „Soudce všeho světa Bože“.

Veronika Hádková vystudovala hru na hoboj na Pražské konzervatoři u prof. F. X. Thuriho a sbormistrovství na Pedagogické fakultě UK. Vystupuje v různých komorních souborechi sólově.  Je sbormistryní a uměleckou vedoucí Českých madrigalistů.

Miroslav Pšenička vystudoval Konzervatoř v Českých Budějovicích obor chrámová hudba. Po absolvování konzervatoře pokračoval ve studiu varhan na AMU u prof. J. Tůmy a J. Hory. V současné době je varhaníkem v kostele sv. Antonína v Praze a kromě komponování liturgické hudby vede kurzy pro varhaníky Arcidiecéze pražské.

Vstupné Kč 200,-. Děti a studenti vstup volný. Předprodej vstupenek v Infocentru na Mírovém náměstí 103 a půl hodiny před koncertem.